İyi bir yatırımcı olmak için ipuçları

İyi bir yatırımcı olmak için ipuçları

İyi bir yatırımcı olmak için ipuçları

Demek başarılı bir yatırımcı olmak istiyorsun? Eh, yatırımcıların sıklıkla kurban olduğu birçok yaygın hata yapmaktan kaçınmanız gerekecek. Ticaret yapmayı öğrenirken hatalar yapacaksınız, ancak gerçekten para kazanmaya başlayan yatırımcılar, bu hatalardan ÖĞRENEN ve bunları tekrar tekrar yapmaktan nasıl vazgeçeceklerini bulanlardır. Bu derste, yatırımcıların yaptığı en yaygın hataları tartışacağım ve size bunlara basit çözümler sunacağım. Bundan sonra, onlardan bir şeyler öğrenmek ve piyasaları analiz etmeye ve ticarete devam ederken onlardan kaçınmak size kalmış.

 

Aynı Anda Çok Fazla İşlemde Bulunmak ve Fazla İşlem Yapmak

Bu belki de yeni başlayanların %100’ünün ve geri kalanların yaklaşık %90’ının yaptığı en klasik hatadır. Ayrıca, yaklaşık %90’ı çok fazla alım satım yaparken, yatırımcıların yaklaşık %90’ının uzun vadede para kaybetmesi şaşırtıcı değildir. Bir başka ilginç bilgi de, aynı anda birden fazla işlem yaptığınızı fark ederseniz, muhtemelen çok fazla işlem yapıyorsunuzdur. Bir seferde birden fazla ticarette olmak için gerçekten mantıklı bir sebep yok.

 

Çoğu insan, sürekli olarak bir ticarette bulunma cazibesini görmezden gelmeyi öğrenemez, bu nedenle ticaret yapmaları için her türlü nedeni veya gerçekten orada olmayan ticaret sinyalleri uydururlar. Tüm bunların soğuk ve sert gerçeği, kendinizi kontrol etmeyi ve aşırı alım satımı durdurmayı öğrenmedikçe, piyasalarda alım satım yaparak asla tutarlı para kazanamayacaksınız.

 

Aşırı ticareti durdurmak için kendinizi eğitmenin belki de en hızlı ve en kolay yolu, ticaret hakkındaki düşüncelerinizi ve “para ticareti yapmanın” gerçekte ne içerdiğini değiştirmektir. Daha azının daha çok olduğunu ve zamanla DAHA AZ TİCARET YAPARAK DAHA FAZLA PARA KAZANACAĞINIZI hatırlamaya başladığınızda, olası bir ticaretin neden yürümeyebileceğinin nedenlerini aramaya başlayacaksınız, olası küçük bir neden bulmaya çalışmak yerine. piyasa (çoğu yatırımcıın yaptığı gibi).

 

Sürekli Yatırım Düşünmek ve Grafiklere Bakmak İçin Çok Fazla Zaman Harcamak

Aşırı alım satıma benzer şekilde, genellikle sadece çok fazla alım satım yapmayı düşünür. Yatırımcılar, işlem yapmak için belirgin bir fiyat hareketi sinyali olmadığında bile, çizelgeleri tekrar tekrar çevirmek için çok fazla zaman harcama hatasına düşerler. Sonuç olarak, ticaret planlarını takip ettikleri yerde normalde yapmayacakları bir ticarete girmeleri ile sonuçlanır.

 

Kendinizi neredeyse her zaman içinde bulunduğunuz piyasaları ve alım satımları / alım satımları düşündüğünüz noktada bulursanız, aşırı alım satım yaptığınızı ve bunun sonucunda para kaybettiğinizi söylemek güvenlidir.

 

Yatırım  planınıza çizelgelerden uzakta planlı bir zaman oluşturmalısınız. O zaman ticaret planınızı takip ediyorsanız, çizelgelerden uzak kaldığınız o düzenli olarak planlanmış zamanlar sadece “planın bir parçası”, “sürecin bir parçası” olacaktır. Süreçten sapmaya başlarsanız ve sonuç olarak para kaybederseniz, suçlanacak yalnızca kendiniz olursunuz. Sonuç olarak, disiplinli kalma ve bir plana bağlı kalma konusunda ne kadar iyi olduğunuza bağlıdır, bu yüzden çoğu insan ticarette para kaybeder; çünkü bir plana bağlı kalamazlar ve uzun bir süre boyunca (sürekli olarak) disiplinli kalamazlar.

 

Kısa Zaman Çerçevesi Grafiklerinden Alım Satım Kararları Vermeye Çalışmak

Yeni yatırımcıların yaptığı en büyük hatalardan biri günlük ticarettir. Birçok kişi, daha fazlasını öğrenmeden önce “günlük ticaret” hakkında bir şeyler duyar. Bu onları, örneğin 5 dakikalık veya 1 dakikalık çizelgeler gibi kısa süreli çerçevelerden oluşan bir ticaret döngüsünde başlatarak, onları en baştan yanlış yola yönlendirir ve bu da ciddi aşırı ticaret ve kumara yol açar. ticaret bağımlılığı gibi.

 

Daha düşük zaman çerçevesi çizelgeleri, daha yüksek zaman çerçevesi çizelgeleri kadar önemli değildir. Bunun nedeni basit, zaman çerçevesi ne kadar yüksekse, o kadar fazla veri yansıtıyor ve bu nedenle kısa bir zaman çerçevesinden daha fazla “ağırlık” taşıyor. Örneğin günlük bir grafik çubuğu, 1 dakikalık bir grafik çubuğundan çok daha önemlidir. Daha yüksek zaman dilimlerinde ticaret yapmak için daha fazla sabra ihtiyacınız var, ancak karşılığında daha güvenilir ticaret sinyalleri ve daha az stres alıyorsunuz, bana sorarsanız oldukça iyi bir takas! Günlük grafiklerle işlem yaparken, sadece bir işlem ayarlayabilir ve 24 saat veya daha fazla bir süre için uzaklaşabilirsiniz; Bu, bir göçebe gibi ticaret yapmayı ve ticaretin getirebileceği yaşam tarzının tadını çıkarmayı başarmaktır.

  • 55
  • 12